Fehérorosz börtönbe került uniós diplomata ügyében szólalt meg az Unió – nem is akárhogy
Egy névtelenséget kérő uniós tisztviselő szerint az uniós diplomatát a fehérorosz hírszerző szolgálat fogta el az uniós küldöttség irodája előtt.
A nemrég közzétett EU-s adatok szerint a fiatalok idehaza átlagosan 27,4 éves korukban költöznek el a szüleiktől, és kezdenek önálló életet valamilyen lakásmegoldással. Ez ugyan némileg több, mint az EU-s átlag, ám így is mindössze az európai középmezőnyben foglalunk helyet.
A Makronóm Intézet elemzőjének írása.
Az Eurostat, azaz az Európai Unió statisztikai hivatala közelmúltban közzétett adatait az Igylakunk.hu szakportál elemezte. E szerint leghamarabb a finn fiatalok hagyják el a családi házat (21,3 év), míg a legtovább a horvátok maradnak a szüleikkel (33,4 év). Az uniós átlag pedig 26,4 év. A magyar átlagot 27,4 évben határozta meg az európai statisztikai hivatal.
Az olasz, a máltai, a bolgár, a spanyol, a görög és a szlovák fiatalok is 30 éves koruk után költöznek el a szüleiktől. Az EU-s átlag alatti életkorban lesznek önállók például a svéd, a dán, az osztrák, a német, a francia, a cseh és a belga fiatalok.
A nemek szerint is van különbség a különköltözésben: a magyar nők már 25,7, míg férfiak évekkel később, átlagosan 28,4 éves korukban hagyják el a mamahotelt. Egész Európában jellemző ez a különbség, bár kisebb mértékben: a nőknél 25,4, a férfiaknál 27,3 esztendő az átlag.
Az Eurostat adataiból az is kiderül, hogy az elmúlt évtizedben csökkent az átlagos életkor, amikor egy fiatal felnőtt elköltözik a szüleitől: 2013-ban még 27,8 év volt a magyar átlag, ez 2018-ra 27,1-re csökkent, 2020-ban megint 27,4 volt.
Forrás: Eurostat
A cikk forrása ezen a linken érhető el.
Kapcsolódó cikkeink:
Címlapfotó: 123rf
További cikkeinket, elemzéseinket megtalálja a makronom.hu oldalon.